USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hospedaje Qausay Cusco Hospedaje Qausay Cuzco Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Hospedaje Qausay

Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

14

Hospedaje Qausay 2*


Det 2-stjärniga hotellet Hospedaje Qausay Cusco ligger 2 km från Sacsayhuamán.

Cuscos centrum kan nås på 10 minuters promenad. Bland sevärdheterna som är belägna ungefär 25 minuters gångavstånd från detta hotell finns Cusco. Dessutom ligger Parque Quillabamba mindre än 650 meter bort. I området finns ett antal shoppingställen, till exempel Cusco San Pedro marknad 2,1 km från hotellet. Järnvägsstationen Wanchaq är belägen ungefär 10 minuters promenad bort.

Gästerna kan också testa peruanska rätter på restaurangen Polo 360 Restaurant Bar, några meter bort från Hospedaje Qausay i Cusco.

  • Lokala sevärdheter
  • Religious Art Museum
    1,9 km
  • Museo Quechua
    1425 km
  • Plaza RimacPampa
    932 km
  • Monumento Pachacuteq
    203 km
  • Cathedral of Cusco
    1,9 km
  • La Pagina en la Puerta
    819 km
  • Incari
    1428 km
  • Museo de los Pueblos de Paucartambo
    970 km
  • Flygplatser
  • Alejandro Velasco Astete internationella flygplats
    2,7 km
  • Tågstationer
  • Wanchaq Train station
    600 m

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Wi-Fi

På rummet

  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Hotellregler

Incheckning: från 07:00 till 23:00
Utcheckning: från 07:00 till 11:00
  • Information om extrasängar
  • Ett gratis boende erbjuds för alla barn under 6 år om ingen extrasäng krävs.
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
  • Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 2-stjärniga hotellet Hospedaje Qausay?

    Det tar 10 minuter till fots att komma från det 2-stjärniga hotellet Hospedaje Qausay till centrum.
  • Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Hospedaje Qausay?

    Mellan Alejandro Velasco Astete internationella flygplats och hotellet Hospedaje Qausay är det 5 km.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på hotellet Hospedaje Qausay?

    Gästerna på hotellet Hospedaje Qausay måste checka ut till 11:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på gästhuset?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i gästhuset är 19$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta 2-stjärniga hotell?

    Detta 2-stjärniga hotell erbjuder Rum, Trebäddsrum och Tvåbäddsrum att välja mellan.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hospedaje Qausay, Peru

Urb.Mateo Pumacahua B-3, Cusco, Peru

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © cuzco-hotels.com

All rights reserved